Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka përshëndetur akordin mes Kosovës dhe Serbisë të arritur më 18 Mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Gjatë një konference për media pas përfundimit të samitit dyditorë të liderëve të BE-së, Macron theksoi se tani është vendimtare që të dyja vendet të tregojnë përgjegjësi kështu që ujdia në fjalë menjëherë të zbatohet e tëra dhe në mirëbesim, njofton Klan Kosova.

Presidenti francez, ka shtuar se bashkë me Gjermaninë punuan ngushtë për propozimin evropian dhe se që dy vendet do vazhdojnë të jenë aktive në këtë kuptim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Të paktën 29 të vrarë pas arrestimit të djalit të El Chapos

E gjithë kjo dhunë u shkaktua pas arrestimit të Ovidio Guzmanit, një…

Studimi i ri thotë se dy doza të Pfizer dhe AstraZeneca janë efektive kundër variantit Delta

Dy dozat e vaksinave Pfizer ose AstraZeneca kundër COVID-19 janë gati po…

Anëtarësimet në BE me rregulla të reja, qëllim i vjetër

Komisioni i BE-se dëshiron ta ketë mirë me të gjithë: Edhe të…

Kievi do të jetë ‘një arrë e fortë’ për Rusinë, thotë eksperti ushtarak britanik

Spekulimet po rriten se Rusia mund të nisë një ofensivë të re…

Kurti i mbledh kryetarët e qendrave të VV-së, iu flet për ecurinë e dialogut

Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, ka mbajtur sot mbledhjen e përbashkët me…