Luftëtari nga Kosova, Ramiz Brahimaj mori fitoren e tij të parë në UFC në mënyrë spektakolare duke mposhtur kundërshtarin e tij Sasha Palatnikov.

Brahimaj ka filluar t’i tregojë vlerat e tij në UFC qysh në ndeshjen e dytë në këtë sport.

Luftëtari nga Kosova ka marrë një fitore spektakolare ndaj kundërshtarit të tij, Sasha Palatnikovc.

Ai arriti ta fitojë ndeshjen qysh në raundin e parë, ende pa kaluar gjysma e raundit.

Fitorja e Brahimajt erdhi pasi kundërshtari i tij mbeti pa ndjenja pas kapjes për fyti.

Kjo fitore e luftëtarit nga Kosova po bën bujë të madhe, teksa Brahimaj po cilësohet si luftëtar me të ardhme të madhe. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…