Pas njoftimit të presidentit rus, Vladimir Putin për mobilizim ushtarak të 300 mijë rezervistëve, janë krijuar kolona të gjata në kufirin e Rusisë me Gjeorgjinë.

Ndërkaq, Kremlini thotë se raportet për ikjen e burrave janë të tepruara, raporton BBC.

Mirëpo, në kufi me Gjeorgjinë, automjetet kanë krijuar kolona me kilometra të gjata të burrave që po provojnë të ikin nga lufta dhe kanë pritur deri 12 orë në kufi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Halil Snopçe: I rijmë besnik votës së qytetarëve, deri në fund kundër kësaj Qeverie (VIDEO)

Aleanca për Shqiptarët nuk ndryshon qëndrim karshi kësaj Qeverie, pavarësisht nëse partneri…

37 raste të reja me Covid 19

Ministria e shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut njofton se sot…

Rritet me 5% popullsia shqiptare në RMV

Autoritetet publikojnë rezultatet e censusit Pas dy dekadave nga regjistrimi i fundit…

Haradinaj: Bashkimi me Shqipërinë është real

Bartësi i listës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për zgjedhjet…

23 raste të reja me Kovid 19

Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona…