Nga LSDM njoftojnë se mund të konstatohet se VMRO-ja do të mbahet mend si bllokuesja më e madhe e të ardhmes së vendit për vitin 2019.

“Faktet flasin se kërcënimi ndaj të ardhmërisë së vendit vinë pikërisht nga VMRO-ja e cila tentoi dhe po tenton ta bllokojë progresin në çdo fushë”, shprehen nga LSDM.

Ata thonë se në Kuvend, deputetët e partisë më të madhe opozitare bllokuan miratimin e ndryshimeve ligjore për rritjen e pensioneve për 320.000 pensionistë dhe se ishin kundër rritjes së pagës minimale.

“Bllokojnë demokracinë. Propozuan mijëra amendamente për të bllokuar një njësi zgjedhore. E dinë se qytetarët nuk e duan Mickoskin dhe për këtë shkak nuk duan lista të hapura. Frikësohen nga qytetarët”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Sipas tyre, ata kanë bllokuar edhe Ligjin për mbrojtje, marrëveshjen e Prespës dhe tre muaj para zgjedhjeve ende nuk kanë program zgjedhor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…