Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka folur edhe njëherë për lojërat popullore, “pitpitak”,  “guxhas” e “pilifunc”.

Lladrovci më parë në një intervistë kishte treguar se kohë më parë i kishte luajtur këto lojëra, ndërsa në një intervistë për “21 Gradë”, ai ka sqaruar edhe një herë se nuk është aspak e turpshme që t’i tregojnë njerëzve se dikur ka qenë çoban dhe se i ka lujatur këto lojëra

Sipas tij ka pas njerëz të cilët e kanë ditur shumë mirë se çfarë janë këto lojëra, por nga mendjemadhësia janë bërë kinse s’kanë dëgjuar asnjëherë.

Duke u treguar modest si asnjë politikanë tjetër, Lladrovci ka treguar se dikur ishte çoban dhe po të ishte nevoja do t’i ruante bagëtit edhe sot

“Du me ja bërë të qartë të gjithë atyre mendjemdhenjëve që kanë lu  pitpitak, guxhas, kliçkas e sorrash, mos u bëni mendjemdhenjë se nuk është marre me tregu kur jemi ka të vegjel çka kemi lujt.Nuk është marre me ju tregu njerëzve që dikur I kemi rujt bagëtit, jam ka çoban edhe sot me ka nevoj i ruj, nuk është turp me punu, por turp është me bërë punë të këqija”, ka thënë Lladrovci.

Për më shumë shihni pjesë nga kjo intervistë:  

https://video.gjirafa.com/lladrovci-flet-edhe-nje-here-per-pilifunc-nuk-eshte-marre-me-tregu-qe-jam-ka-qoban-mp4

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Krimet më të shpeshta nga prania e gjuhës së urrejtjes më së shpeshti ndodhinë në komunat Qendër, Gazi Babë dhe Çair

Krimet e nxitura nga urrejtja më së shpeshti ndodhin në komunat e…

Sulmohet fizikisht nëpunësi policor në Kumanovë

Në autostradën Kumanovë – Shkup, parmbrëmë rreth orës 02.50 të mëngjesit, derisa…

Tërmet në Maqedoni

Një tërmet me madhësi tre shkallë Rihter është regjistruar mbrëmë 43 minuta…

Ruskovska ka kërkuar nga Milloshoski të gjejë dëshmitarë që mund të argumentojnë inçizimet

Inçizimet e para që solli Milloshoski, dhe si kjo dje, janë dorëzuar…

Demolohet banesa e Arben Taravarit në Shkup

Shtypja ndaj Kryetarit të Komunës së Gostivarit demonstrohet në të gjitha mënyrat…