Pas mesnatës, çmimi i naftës lirohet për gjysmë denari, ndërsa çmimi i benzinës BS-95 do të rritet për 1,5 denarë, kurse i benzinës BS-98, për dy denarë. Njoftoi Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Çmimet sipas vendimit të ri:

EUROSUPER BS – 95/ 94,00 (den/litër)
EUROSUPER BS – 98/ 96,50 (den/litër)
EURODIESEL / 98,50 (denarë/litër)
Vaji Ekstrea i Lehtë/ 93.00 (denarë/litër)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VIDEO/Zjarri përfshin disa dyqane në Çairçankë të Shkupit

Para pak çastesh zjarri ka përfshirë disa duqane në Çairçankë. Në vendngjarje…

Bildt: Nëse nuk integrohet Ballkani Perëndimor në BE, “non-papers” dalin në tryezë

Diplomatët evropianë Miroslav Lajçak dhe Carl Bildt thanë se vonesat e BE-së…

Më 26 nëntor mbahet mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

Më 26 nëntor do të mbahet mbledhja e ardhshme mes Qeverisë së…

Banorët e Kievit sërish i zgjon zhurma e sirenave që paralajmërojnë sulmet ajrore, Lvivi goditet nga raketat ruse

Banorët e kryeqytetit të Ukrainës, Kiev – sërish sot janë zgjuar nga…

Qeveria gjermane bën thirrje për një izolim të shkurtër të vendit

Qeveria gjermane po bën thirrje për një bllokim të shkurtër në të…