Komisioni Rregullator i Energjisë ka vendosur që çmimet e derivateve të lirohen edhe këtë javë. Benzinat do të lirohen për dy denarë ndërsa dizeli për një denarë e gjysmë.

Kështu çminimet e benzinës EUROSUPER BS-95 dhe do të kushtojë 62 denarë, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të kushtojë 64 denarë.

Ndërsa EURODIESEL (DEV) 54.50 denarë për litër. Vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të shitet për 45.50 denarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…