Marshi për Drejtësi në Prishtinë ka nisur sot me një numër të madh të qytetarëve të cilët dolën për të mbështetur luftën e UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre në Hagë.

Marshi ka nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti” dhe do të vazhdojë në drejtim të sheshit “Skënderbeu”. Po ashtu, do të ketë fjalime nga organizatorët e marshit.

Ky marsh vjen një ditë para se të fillojë gjykimi në Hagë i ish-komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Berisha: Financimet ruse, Basha më mashtroi

Është përgjegjesi e tij dhe jo e Partisë Demokratike Duke distancuar veten…

Mijëra njerëz largohen nga ishulli grek pasi zjarret po kërcënojnë shtëpitë e tyre

Mijëra njerëz në ishullin Evia të Greqisë janë evakuuar, pasi zjarret kanë…

Sistemi i Belgjikës për azilkërkuesit i paaftë për të përballur fluksin

Autoritetet në Belgjikë po luftojnë për të përballuar numrin e azilkërkuesve. Sipas…

Sllovakia: Ka ardhur koha të vendosim për dërgimin e avionëve MiG-29 në Ukrainë

Sllovakia duhet të marrë vendim për dërgimin e avionëve luftarakë MiG-29 në…

Grafa etnike në letërnjoftime, në harresë!

Grafa etnike në letërnjoftime mbetet në qorr sokak. Prej muajsh nuk ka…