Linjat ajrore në të gjithë botën kanë anuluar më shumë se 25,000 fluturime nga oraret e tyre të fluturimeve për muajin gusht, me rreth 60 për qind të tyre në Evropë.

Një numër kaq i lartë i anulimeve vjen pas mungesës së stafit dhe çështjeve të tjera me të cilat janë marrë aeroportet në Evropë dhe më gjerë në botë, raporton SchengenVisaInfo.com .

Të dhënat më të fundit të siguruara nga Cirium tregojnë se aktualisht Evropa është zona më e prekur. Deri më tani, në Evropë janë anuluar gjithsej 15,788 fluturime që ishin planifikuar të fluturonin në gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Harris bën thirrje të ndalohet përdorimi i armëve të zjarrit në ShBA

Zëvendëspresidentja e SHBA-së, Kamala Harris, ka bërë një lutje për ndalimin e…

Simovski: Fushata negative kundër regjistrimit nuk ndikon te qytetarët

Drejtori i Entit Shtetërorë për Statistika, Apostoll Simovski në konferencën e sotme…

Fitore e bindshme e Orban në Hungari, siguron mandatin e katërt

Viktor Orban ka siguruar mandatin e tij të katërt si kryeministër hungarez.…

Matthew Palmer, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin…

Pesë tabutë kryesore që BE-ja guxoi të thyente gjatë një viti lufte në Ukrainë

Bashkimi Evropian (BE) u krijua fillimisht për të ndaluar luftërat që shkatërronin…