Komuna e Likovës në 48 orët e fundit ka regjistruar 43 raste pozitiv me Kovid-19. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në këtë komunë është 58, ndërsa i të infektuarve deri tani 157. Më shumë të infektuar ka në Sllupçan, Mateç, Nikushtak dhe Likovë. Deri tani numëron 6 viktima, i fundit një 52 vjeçar nga fshati Nikushtak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Maqedonia e Veriut shpall gjashtë diplomatë rusë persona non grata

Sot në hapësirat e Ministrisë së Punëve të Jashtme në Maqedoninë e…

SHBA-ja dhe Rusia do të nisin bisedime për kontrollin e armëve bërthamore

Tri ditë të bisedimeve për kontrollin e armëve bërthamore mes Shteteve të…

Qeveria për masat e reja do të vendos në ora 19:00

Mbledhja e Qeverisë në të cilën pritet të shqyrtohet propozimi i Shtabit…

“Doja të vrisja Presidentin”- Flet personi që sulmoi priftin dhe murgeshën

Një incident i rëndë ndodhi sot në Francë, ku një i ri…

Rëndohet situata në Britani, 873 të vdekur nga koronavirusi për 24 orë

Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Britaninë e Madhe ka shënuar…