Xhevdet Hajredini /
Ç’rëndësi ka se sa deputetë shqiptarë ka në kuvend, se a janë të rinjë apo të vjetër, se a janë gra apo burra, se a dinë apo s’dinë diçka, se a janë apo s’janë të shkolluar, se a kanë punuar diçka në jetë, së paku si moler, nëqoftëse në seanca kurrë nuk e marrin fjalën, nëse në emër të të gjithëve flet vetëm një dhe çdoherë votojnë njësoj “pro” ose “kundër”. Në këtë mënyrë ata vetëm e ndjekin shembullin e “liderit” të tyre partiak, i cili i mbushi 18 vjetë pa e hap gojën.
Nga ana tjetër, imunitin e shrytëzojnë vetëm në rastet kur duhet të përgjigjen para ligjit dhe rregullisht t’a marrin rrogën.
Prandaj me këmbëngulje e mbrojnë modelin me lista të mbyllura, që të mos ballafaqohen asnjëherë me qytetarët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…