Portali Lider ka shkruar se mbrëmë pasi që ishte mobilizuar policia në momentin e fundit është anuluar veprimi.

“Më thirrën në punë për një veprim të rëndësishëm, por kur mbërrita atje më thanë që të shkojë në shtëpi. Ishin thirrur mbi 200 kolegë nga të gjitha njësitë, por u kthyem prapa”, ka theksuar për portalin “Lider”, një burim policor.

Sipas këtij portali, veprimi mund të ishte paraparë për një personalitet të rëndësishëm që po hetohet në rastin “Reket” dhe se përmendet emri i kryeprokurores speciale, Katica Janeva. Rasti ka të bëjë me shantazhimin e një biznesmeni si i akuzuar nga Prokuroria Speciale, të cilit iu morën 1.5 milionë euro me premtimin për tia mbyllur procedurën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…