Më shumë se 5 mijë njerëz supozohen të vdekur dhe 10 mijë të tjerë janë të zhdukur, pas përmbytjeve tragjike në Libinë verilindore.

Spitalet në Derna nuk janë më të operueshme dhe morgjet janë plot, tha Osama Aly, zëdhënës i shërbimit të urgjencës dhe ambulancës për CNN.

Trupat e pajetë janë lënë jashtë morgjeve në trotuare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reagon Kurti: U tronditëm nga vrasja e dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë, ftoj organet e rendit që ta zbardhin rastin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se është i tronditur nga…

Rusia i ankohet Turqisë se Ukraina po i përdor dronët turq

Rusia është ankuar te zyrtarët turq se ushtria ukrainase po i përdor…

Pakistani mbështet thirrjen e Turqisë për Palestinën

Ne i japim mbështetje të plotë thirrjes së Turqisë për diskutimin e…

Jeremiq reagon ndaj Vuçiqit, thotë se marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë është tradhti: Mund të parandalohet

Ish-ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka reaguar ashpër…

Presidenti i KE-së: Putini është humbësi i luftës

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, vlerëson se presidenti rus, Vladimir Putin,…