Pjestari i grupit “Kumanova”, i cili është i burgosur në Maqedonin e Veriut, ka shkruar letër për ndodhit e fundit.

Nëpërmjet letrës Shek Hallaqi sjell të vërtetën, dhimbjen, krenarinë, kujtimet për të rënët dhe dashurinë ndaj Kombit.

Letra nga Shek Hallaqi

Përshëndetje o populli më i lashtë në faqën e kësaj toke, po shkruaj nga qelia e burgut ku po e vuaj dënimin vetëm për shkak se unë desha që vëllëzrit e mi në ILIRID të mos vriten siç janë vrarë , të mos u maltretohen siç janë maltretuar nga dora e lyer me gjak shqiptari dhe bashkëpunëtoret e tyre që ishin në pushtet vmro dpmne, të cilët gjithmonë kishin qëllimin t’i godisnin bijt e shqiponjës.

Fillimisht shpifen se kemi marrë 2 milion euro, por kjo nuk i eci, pastaj ata gënjyen që ne shkuam për t’i ndaluar “bombat”, as kjo si doli si që deshën, shpifen e shpifin çdo ditë, por një gjë të jeni të sigurt po që se kisha hanger hudher tani do të qelbesha nga aroma e saj!

Që nga fillimi kam kërkuar një hetim ndërkombëtar për kurthin që na u bë, dhe sa u përket publikimit të përgjimeve kurrë nuk do ndalen, Ali Ahmeti, Artan Grubi dhe Gruevski së bashku me Mihajlokovin dhe të gjithë bashkëpunëtorët e tyre, ku që të shkojnë në do i ndjekim dhe gjaku i dëshmorëve të vëllëzerve që mu vran më 9 maj në Kumanovë do të ju ndjek pas, tradhtarët e dinë këtë gjë!

Unë Shek Hallaqi dhe Val Zeka që nga dita e parë ne nuk pranuam dëshmitarë të këtyre të BDI & VMRO dpmne në gjykatë që jo vetëm nuk ndajnë drejtësinë, por gjithmonë anojnë krahë krimit dhe kundër shqiptarëve.

Filluam të u torturonim për orë të tëra, ku 19 orë as prangat nuk na u hoqen nga duart, sepse donim një hetim ndërkombëtar dhe provum dhe një grevë urie 12 ditore.

Bashkpunëtorët e Ali Ahmetit nga Rusia, Serbia dhe nga vet ky shtet ku po e vuaj denimin ma mbyllen edhe facebook-un tim personal ku kisha shumë foto të kujtimeve, kisha shumë miq dhe shokë, Ali Ahmeti duhet të dijë se kërcënimet e tija nuk vlejnë këtëj nga unë, ai duhet ta dijë se AS NUK SHITEM DHE AS NUK BLIHEM, por as që mund të me frikësoj, qëllimi im ka qenë i pastër pasi kam gjak të pastër shqiptari, eliminimi jonë që u përgatit nga tradhtarët shqiptarë të udhëhequr nga Ali Ahmeti dhe Gruevski dhe bashkpunëtorët e tij, por falin zotin nuk u arritë dhe sot jemi këtu ku jemi. Dhe tani këto portalet BDI-Kumanov dhe BDI-UÇK me urdhër të stërvinave janë duke bërë kërcënime, le ta dinë edhe ata që nuk e kanë gjatë!

Mbrëm pashë në ëndërr vëllëzrit e mi që me ranë dëshmorë atë ditë në lagjen e Trimave, ishin të lumtur për botën që kishin atje dhe ishin të trishtuar nga tradhëtia që kemi këtu, ata të gjithë një zë thanë: “Do t’i ndjekim tradhëtarët, do të ndjekim tradhtarët kudo që të shkojnë, qelitë e burgut janë mbushur dhe nuk durojnë! ”

Atje dëgjova shumë zëra nga vëllezërit tonë që u vranë në tradhëti dhe të gjithë përmendën një emër, “tradhtari kishe qenë ti O ALI”.

Këtë letër po shkruaj nga qelia e burgut ku atë qëllim të pastër që kisha dhe sot unë jam këtu, më bën krenar dhe nuk ndiej ngushtësinë e këtyre mureve, sepse shpirti im jeton me të vërtetën pse unë jam këtu, jetoj me shpirtin e atyre që ranë për atëdhe dhe me të gjithë ata që janë të gatshëm të sakrifikojnë gjithçka për këtë tokë të shenjtë!

🇦🇱

“Ty Shqipni të qofsha fal, të kam nënë dhe me ke djalë” 

/sinjalpress.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…