Dy shtetas të Maqedonisë janë lënduar në një aksident trafiku që sot paradite ka ndodhur në afërsi të qytetit Librazhd të Shqipërisë.Në aksident janë lënduar edhe tre persona të tjerë, shtetas të Shqipërisë.

Në aksidentin që ka ndodhur në aksin rrugor Librazhdë – Elbasan, janë lënduar shtetas të Maqedonisë XH.H dhe L.H nga Shkupi, Z.K dhe A.K nga Librazhdi dhe S.D nga Tirana ndërkaq N.B ka kaluar pa lëndime, Për fat të mirë të gjithë të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetë, qëndron në kumtesën e policisë.

Sipas mediave, supozohet se arsye për aksidentin është rruga e lagësht dhe shpejtësia e papërshtatshme e lëvizjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…