Dy shtetas të Maqedonisë janë lënduar në një aksident trafiku që sot paradite ka ndodhur në afërsi të qytetit Librazhd të Shqipërisë.Në aksident janë lënduar edhe tre persona të tjerë, shtetas të Shqipërisë.

Në aksidentin që ka ndodhur në aksin rrugor Librazhdë – Elbasan, janë lënduar shtetas të Maqedonisë XH.H dhe L.H nga Shkupi, Z.K dhe A.K nga Librazhdi dhe S.D nga Tirana ndërkaq N.B ka kaluar pa lëndime, Për fat të mirë të gjithë të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetë, qëndron në kumtesën e policisë.

Sipas mediave, supozohet se arsye për aksidentin është rruga e lagësht dhe shpejtësia e papërshtatshme e lëvizjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

VIDEO / Doktori i njohur: Ja e vërteta që po na fshihet pas koronavirusit

Shiva Ayyadurai, i njohur nga të gjithë si Doktor Shiva, është një…

Kamberi: Të vazhdojë lufta politike për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Në Luginën e Preshevës është duke votuar procesi i votimit për zgjedhjet…

Gjermani: Përplasen dy trena, vdes një person dhe lëndohen 40 të tjerë

Një i vdekur dhe 40 të plagosur është bilanci i deritanishëm i…

Irani i kërkon SHBA-së që t’ua lirojë 10 miliardë dollarët e bllokuar në bankat e huaja

Ministri i Jashtëm iranian Hossein Amirabdollahian i ka kërkuar Shteteve të Bashkuara…

​Miratohet Marrëveshja për ndihmë të ndërsjellë juridike mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar marrëveshjen me Maqedoninë e Veriut…