Me autorizim të Prokurores Speciale Katica Janeva, e cila është në paraburgim si e dyshuar në rastin “Zhvatja”, lëndët e PSP-së janë transferuar në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Janevës mandati i skadon më 15 shtator.

Gjykatësi  i procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale, njoftimin e Katica Janevës dje e parashtroi në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë  së Veriut  dhe siç njoftuan nga Prokuroria, pasi  të shqyrtohen parashtrimet do të njoftohet edhe opinioni.

Me autorizimin Janeva  i autorizon prokurorët e PSP-së t’i dorëzojnë në Prokurorinë Publike të RMV-së të gjitha lëndët që i ka kjo Prokurori Publike siç janë: lëndët penale në gjykim, në hetim  dhe në procedurë para hetimore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…