Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov pas takimit që zhvilloi me homologu e tij ukrainas, Dmytro Kuleba në Turqi tha se të dy kanë rënë dakord për korridoret humanitare dhe mbrojtjen e civilëve

Folëm për çështjet humanitare dhe shpjeguam masat që po ndërmerr ushtria jonë në treren për të lehrtësduar fatin e civilëve që e gjetën vetën peng”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusët godasin me raketë një anije mallrash japoneze në Deti e Zi

Një anije mallrash në pronësi japoneze është bombarduar në Detin e Zi,…

Rastet aktive me Covid-19

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid-19 në vendin tonë, që…

Në Bruksel nis takimi trepalësh në kuadër të dialogut teknik Kosovë-Serbi

Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga Besnik Bislimi ai serb i drejtuar…

Sot dhe nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vendbanime të Shkupit

Për shkak pengesave teknike në rrjetin e shpërndarjes elektrike, pa energji elektrike…

Anëtarësimi në NATO, edhe katër vende duhet ta ratifikojnë protokollin

LSDM informon se pasojnë edhe katër ratifikime nga shtetet të tjera anëtare…