Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka paralajmëruar mbrëmjen e së hënës për rrezikun e një luftë të tretë botërore.

“Vullneti i mirë ka kufijtë e tij. Dhe nëse nuk është reciprok, nuk ndihmon procesin e negociatave,” tha Lavrov.

Komentet Lavrov i bëri për agjencitë ruse të lajmeve.

Megjithatë, ministri rus shtoi se negociatat me Ukrainën vijojnë.

“Por ne vazhdojmë të zhvillojmë negociata me ekipin e deleguar nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, këto kontakte do të vazhdojnë”, tha Lavrov, për të cilin “lufta bërthamore është e papranueshëm.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ndërroi jetë ish ushtari i UÇK-së nga Sllupçani

Ka ndërruar jetë Ragmi Ajvazi, veteran i UÇKsë nga Sllupçani, ushtar i…

Shqipëria heq karantinën për Maqedoninë dhe Greqinë

Komiteti i ekspertëve në Tiranë ka marr vendim që të heq plotësisht…

Celibashi: Në Shqipëri duhet kod i ri elektoral, jo arnim të vjetrit para zgjedhjeve

Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhjeve në Shqipëri, Ilirjan Celibashi, ka thënë se…

Nga i nxehti ekstrem në stuhi: : Rrufeja vret atleten, gruaja vdes në makinë

Pas një jave me temperatura ekstreme, në Itali është rikthyer moti i…

Ziberi: Hasanbegu dhe Saraji vatra të mundshme të koronavirusit në Shkup

Në Studimin e Hapur në TV 24, Dr. Arben Ziberi, drejtor i…