Laura Fazliu ka arritur të rrëmbejë medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Fazliu kishte një paraqitje mbresëlënëse, por që u mposht nga britanikja Gemma Hoëell që kishte më shumë përvojë.

Kjo është medalja e parë për Fazliun.

Ndryshe, në këtë garë kanë marrë pjesë edhe tre xhudist tjerë nga Kosova: Akil Gjakova, Flaka Loxha, që pa fat mbetën pa medalje dhe Distria Krasniqi e cila rrëmbeu të bronztën dje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Shqipëria pret Kazakistanin në një ndeshje që fitorja është e domosdoshme

Kombëtarja e Shqipërisë do të luaj njërën nga ndeshjet më të rëndësihme…

Akil Gjakova i jashtëzakonshëm, kalon në finalen e Lisbonës

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arriti në gjysmëfinale të…

Shkëndija Kampione në ligën e Maqedonisë së Veriut

Klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova pas fitores ndaj Borecit me rezultat 3-1…

Joshua zbulon se çfarë i pëshpëriti në vesh Ruizit në ring

Anthony Joshua ka treguar se i kishte thënë Andy Ruizit të mos…