Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Laçak, e ka takuar sot në Bruksel komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

Në këtë takim ata kanë diskutuar për situatën në veri të Kosovës, në prag të zgjedhjeve të 23 prillit për katër komunat me shumicë serbe.

“U takova me komandantin e KFOR-it gjeneralmajor Ristuccia sot në Bruksel për të shkëmbyer përditësime mbi fushat tona përkatëse të përgjegjësisë. Unë jam mirënjohës për bashkëpunimin tonë të ngushtë dhe për njohuritë e tij të vlefshme për situatën e sigurisë në veri të Kosovës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përgjegjësi penale-juridike për mosrespektim të orës policore

Mosrespektimi i ndalesës për lëvizje nënkupton kryerje të veprës penale “mosveprim sipas…

Siguria kibernetike, Shqipëria marrëveshje me Emiratet. Rama: Ka rëndësi strategjike

Ministri i Jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe: Ia keni dalë të…

Kamala Harris viziton Poloninë dhe Rumaninë

Nënpresidentja amerikane, Kamala Harris pritet të arrijë më 9 mars në Poloni…

Aksion i madh policor në Maqedoninë e Veriut, arrestime dhe bastisje

Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut nga orët e para të…

Edhe 13 të vdekur dhe 501 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…