I dërguari special për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, këtë të shtunë ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, në Antali të Turqisë.

Diskutimin për hapat e ardhshëm me Kurti, Lajçak e konsideroi si të dobishëm

“Këtë mëngjes në Antalia pata diskutim të dobishëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti për hapat e ardhëm në mënyrë që ta çojmë përpara agjendën tonë të përbashkët në rrethanat aktuale”, ka shkruar Lajçak.

Kujtojmë se kryeministri i vendit, Albin Kurti, presidentja Vjosa Osmani dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, po qëndrojnë në Antali të Turqisë në Forumin Diplomatik të Antalisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shefi i NATO-s paralajmëron: Po shtohen interesat ruse dhe kineze në Arktik

Gjatë një vizite në veriun e Kanadasë, zoti Stoltenberg tha se trajektorja…

“Nuk pyet për perëndimin”, Rusia bllokon fluturimet në Krime e Detin e Zi

Rusia ka ndaluar përkohësisht fluturimet në disa pjesë të Krimesë dhe Detit…

HIMARS ‘po e ndryshojnë lojën’ në luftën e Ukrainës, Rusia ‘në formë të tmerrshme’ – thotë gjenerali amerikan në pension

Gjenerali në pension i ushtrisë amerikane Mark Hertling tha të shtunën se…

Kurti: Sot e përmbushim vizionin e Adem Jasharit për Ushtrinë e Kosovës

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se rënia heroike e Adem Jasharit kishte…

Nominimet për Oscars të vitit 2023

Sezoni aktual i Oscar-it po afrohet, pasi nominimet për çmimet e këtij…