Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë.

Fillimisht ai do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, duke filluar në orën 14:10, njofton Klan Kosova.

Më pas ai do të pritet në takim nga kryeministri Albin Kurti në orën 16:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Plagosja në Leposaviq, suspendohen katër policë

Policia e Kosovës e ka suspenduar një zyrtar të saj i cili…

Hoxha: Prokuroria po hesht ndaj mosraportimit të pasurisë nga zyrtarët publikë

Drejtësia Sot, si platformë e Grupit për Studime Juridike dhe Politike ka…

Zëdhënësi i Kremlinit thotë se takimi Zelenskyy-Putin është i mundur

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, citohet nga mediat ndërkombëtare të ketë thënë…

Prokuroria tregon arsyet e shpërthimit të zjarrit në Tetovë

Prokuroria Themelore Publike informon se në Prokurorinë e Tetovës është dorëzuar raporti…

Një ditë para seancës për qeverinë e re, Kurti mbledh kryesinë e Vetëvendosjes

Në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje aktualisht po mbahet mbledhje e kryesisë së…