Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se arsyeja pse ka ardhur në Kosovë për të mbajtur takim me  kryeministrin Albin Kurti është çështja e planit evropian.

I pyetur për çështjen e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe ai tha se tashmë është e ditur se gjithçka që është nënshkruar, duhet të zbatohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Greqia thotë se zmbrapsi afro 35,000 migrantë

Greqia ka zmbrapsur afro 35,000 migrantë, që kanë bërë përpjekje të kalojnë…

Zv/sekretari i NATO-s: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse rrezikohet qëndrueshmëria në veriun e Kosovës

Zëvendës sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana tha të shtunën se…

Anglia dhe BE thonë se sulmet ndaj civilëve në Ukrainë duhet të hetohen si krime lufte

Ministrja e Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe, Liz Truss, ka…

Nishani e thotë hapur: Basha edhe 20 vite të jetë në krye të PD-së nuk e rrëzon dot Ramën

Ish-presidenti dhe kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani, ka reaguar…

Ka filluar të bie numri i ukrainasve që kalojnë në Poloni

Numri i njerëzve që ikin nga Ukraina për në Poloni ka filluar…