Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Labinot Tahiri, ka ndarë dy mijë euro për të helmuarit në Deçan.

Ai tha përmes një postimi në rrjete sociale, se kjo shumë do t’i ndihmojë së paku të blejnë ndonjë medikament, njofton Klan Kosova.

“Të dashur qytetarë, ndjejë keqardhje për tê helmuarit në Deqan!

Ne jemi me ju në këto momente, estrada, qytetarët e diaspora, dhe nesër do të ndajë 2000€ për të prekurit ku së paku të kenë mundesi për të blerē ndonjë medikament!

Këto janë për fillim mundesitë tona sepse as nuk jam ministri e as milioner!

E rendesishme thoshte gjyshi krejt nga pak per me qene të gjithë të fortë.

Në këto raste unë nuk e ndjej politiken por jeten e njerëzve. Kështu që nuk ka vend as per kritika ndaj Qeverisë e as askujt se keto raste ndodhin dhe kanë mujt me ndodh edhe në Ferizaj e Prishtinë.
Nuk është fort mir gjithkun me kritiku se sesht bash qashtu”, ka shkruar Labi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…