Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka njoftuar se të enjten, më 24 mars, Kuvendi mban dy seanca.

Seanca e parë do të jetë për përvjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj caqeve të forcave serbe në vitin 1999, ndërkohë seanca e dytë është e rregullt dhe nis në orën 15:00.

Në këtë të fundit, përveç pikave të zakonshme, do të ketë edhe debat parlamentar të thirrur nga PDK-ja për politikën e jashtme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Forcat ruse dëmtojnë sërish linjën e energjisë elektrike të centralit bërthamor të Çernobilit

Operatori i rrjetit energjetik të Ukrainës ka thënë se forcat e Vladimir…

Sjellje e pahijshme e gardianit të burgut në momentin kur Boki 13 dërgohet në spital

Në momentin kur Boki 13 po nxirrej nga Prokuroria dhe po dërgohej…

Putin do bëjë udhëtimin e parë jashtë Rusisë që nga fillimi i luftës në Ukrainë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin do të vizitojë dy shtete të vogla…

A e huqën Hiseni dhe Hasani temën e bisedës?

Kryetari i Komunës së Tearcës z. Isen Asani në zyrën e tij…

Shtyhen bisedimet tregtare BE-Australi

Shkak janë bërë mosmarrëveshjet me Francën për shkak të paktit “AUKUS” Raundi…