Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme nuk ka miratuar rezolutën për të pagjeturit.

Propozim-rezoluta nga Interpelanca me Kryeministrin e Republikës së Kosovë, Avdullah Hoti, sipas kërkesës së deputetes Saranda Bogujevci, mbështetur edhe nga 6 deputetë të GP të LVV-së, për çështjen “Trajtimi i dëmshëm i temës së të pagjeturve në zotimet e 4 shtatorit, duke e kushtëzuar me personat e zhvendosur”, ka marrë vetëm 31 vota për.

Kryesuesja e seancës, Arbërie Nagavci bëri të ditur se kjo pikë do të hidhet në votim në një seancë tjetër

Kujtojmë se javën e kaluar seanca ku u diskutua për të pagjeturit u përcjell me tensione të larta dhe përplasje mes deputetëve të LVV-së dhe LDK-së.

Si rrjedhojë seanca ishte ndërprerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aksidenti tragjik, VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e Spasovskit dhe Boçvarskit

Partia opozitare, VMRO-DPMNE sot ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Punëve të…

Arrestohet Piers Corbyn, dyshohet se inkurajoi aktivistët të digjnin zyrat e deputetëve britanikë

Piers Corbyn, vëllai i ish-udhëheqësit laburist Jeremy Corbyn, është arrestuar me dyshimin…

Qeveria ka marrë vendim për shpërbërjen e Këshillit të Komunës së Tetovës

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim për shpërbërjen e Këshillit…

1,315 emigrantë të vdekur në Mesdhe që nga Janari

Më shumë se 1,315 emigrantë  janë vrarë dhe zhdukur nga janari deri…

MPB: 805 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në mbarë territorin e shtetit 213 personave iu…