Komisioni parlamentar i Ekonomisë, Medias dhe Veprimtarisë Prodhuese u konstituan mes debatesh dhe vetëm me forcën e kartonëve të mazhorancës.

Demokratët këmbëngulën që mbledhjet të mbaheshin me praninë fizike të deputetëve, por socialistët u bënë pjesë vetëm përmes teknologjisë.

Përjashtim bëri vetëm Komisioni i Ekonomisë, ku drejtuesi socialist Eduard Shalsi iu mundësoi shfaqjes përmes videos dhe audios anëtarëve demokrat.
Anëtarët e opozitës kërkuan rikthimin e punës normale në komisionet kuvendore për të mundësuar diskutimin e çështjeve me interes për qytetarët duke nisur nga rritja e çmimit te bukës.

Ligjvënësit demokrat braktisën mbledhjet e komisioneve pasi mazhoranca refuzoi që ato të zhvilloheshin me prani fizike të deputeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…