Këto ditë Institucioni i BFI-së u nderua me vizitën miqësore nga ana e Ambasadores Amerikane, ekselencës së saj, znj. Kate M. Byrnes! Shikoni nga kush u prit? Nga dy persona si më të ultit dhe më të përfolurit në historikun e BFI-së! Madje, Mustafa Dauti (“ministri i jashtëm-brendshëm” i Shaqir Fetait), sikur e pyet zonjën ambasadore: “Kush është më i forti”?! Natyrisht, Mustafë roboti, i cili hiç nuk mbanë llogari se mund ta infektojë tjetrin me virueset e tij! Protokoli kërkon “sjellje reciproke”! Që te porta e shtëpisë kuptohet “zemërgjërësia” e mikëpritësit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Finlanda dhe Suedia mund të aplikojnë për t’u anëtarësuar në NATO këtë verë – pavarësisht kërcënimeve të Putinit

Suedia dhe Finlanda pritet të aplikojnë për t’u bashkuar me NATO-n këtë…

Zhduket vajza e re nga Kumanova, ekipet policore në kërkim të saj

Një vajzë e re nga Kumanova (14), Kanita Ramani është zhdukur në…

Burri nga Kosova mbyt me thikë gruan në Gjermani

Një 44-vjeçar nga Kosova po dyshohet se e ka vrarë gruan e…

Një person i armatosur fillon të shtie me armë në aeroportin e Canberras, policia australiane e arreston

Një person i armatosur është arrestuar në aeroportin e Canberras në Australi,…

Zjarri kaplon shtëpinë në Tetovë, humb jetën një e moshuar

Në orët e hershme të mëngjesit një shtëpi në fshatin Zhillcë të…