Ekipi shqiptar, Bad News Eagles ka shkruar dje historinë, duke arritur të kualifikohen në fazën tjetër të turneut më të madh në CS:GO, PGL Antwerp Major.

Në fazën “Legends Stage” kundërshtari i ardhshëm i Bad News Eagle është skuadra daneze Copenhagen Flames, të cilët janë me renditje në pozitën e 14-të.

Ndeshja mes tyre zhvillohet nesër me fillim nga ora 12:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Çashkë, maqedonasit kundërshtojnë paralelen shqipe

Një grup i caktuar i prindërve të nxënësve maqedonas të shkollës fillore…

Kompania britanike shndërron veturat klasike në elektrike – inovacioni që po iu jep një jetë të dytë “oldtimer-ave”

Entuziastët e veturave klasike do të jenë ende në gjendje të mbajnë…

129 raste të reja dhe 6 viktima nga Covid-19

Nga Ministria e shëndetësisë kanë njoftuar se në 24 orët e fundit…

Policia konfirmon: Një i plagosur në Dardani, i dyshuari i identifikuar në kërkim

Në lagjen Dardania të Prishtinës sot rreth orës 15 e 30 është…

Geer për Qeverinë e RVM-së: Të mos keqpërdoret flamuri evropian

“Raporti i Komisionit Evropian për përparimin e vendit i përmbush kushtet për…