Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot Zëvendësndihmës sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në prag të fillimit të takimit në Ohër.

Zyra e kryeministrisë ka njoftuar se temë e diskutimit ka qenë takimi i sotëm, për rëndësinë dhe pritjet.

“Kryeministri Kurti e falënderoi z. Escobar për mbështetjen vazhdueshme të tij dhe të ShBA-së në procesin e dialogut, duke theksuar këtu përkushtimin dhe qasjen konstruktive të Qeverisë së Republikës së Kosovës në këtë fundjavë dhe për gjatë gjithë procesit”,  thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Putin arreston kreun e FSB-së pas dështimit në Ukrainë

Vladimir Putin ka vendosur në arrest shtëpie kreun e shërbimit të jashtëm…

Haxhiu: Nëse veç një anëtar i komisionit s’e kryen detyrën e tij, vetë e çoj në prokurori

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në shqyrtimin e propozimit të Qeverisë së…

Snopçe: Maqedonia i dha shtetësinë shtetasit rus në “Listën e zezë” të SHBA-ve, Spasovski të dorëhiqet

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe akuzoi sot Qeverinë e Republikës…

Mali i Zi nis të shtunën aplikimin e certifikatës Covid

E nevojshme për hyrjen nëpër qendrat tregtare Nga e Shtuna, në Malin…

Në Kuvend dialog në kuadër të procesit “Zhan Mone”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut procesi “Zhan Mone” sot…