Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Kosova do t’ia vendosë Serbisë masën e reciprocitetit.

“Në 100 ditët e para kemi pasur drejtor të ri të doganave dhe duhet të përgatitemi maksimalisht që të mos dështojmë sërish. Nëse nuk arrijmë ta zbatojmë në plotni atëherë ai vdes edhe si koncept”, është shprehu Kurti.

“Jemi të interesuar për zbatim të plotë dhe të saktë. S’e kemi për hakmarrje por besojmë se është parim i shëndosh midis shteteve që dervion nga koncepti i barazisë. Duam ta bëjmë në mënyrën që nuk zhbëhet. Do ta vendosim, nuk heqim dorë dhe këtë do ta bëjmë atëherë kur jemi të përgatitur”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…