Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti raporton sot në Kuvendin e Kosovës për takimin e Ohrit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi.

Në këtë seancë, janë paraparë të shqyrtohen 16 pika të rendit të ditës, ndër të cilat edhe shqyrtimi i propozim-rezolutës për punën dyvjeçare të Qeverisë së Kosovës, shqyrtimi i parë i projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Lirinë Fetare në Kosovë, si dhe dy projektligje për ratifikimin e marrëveshjeve të kredisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

VMRO-DPMNE-ja opozitare mëngjesin e sotëm ka protestuar para Ministrisë së Shëndetësisë për…

Portugalia arreston rabinin që ia dha nënshtetësinë Abramovichit

Oficerët në qytetin verior të Portos në Portugali kanë arrestuar liderin e…

Zelensky: Rusia nuk do t’i shmanget përgjegjësisë për sulmet në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka dënuar valën e fundit të sulmeve raketore ruse…

Drecun thotë që “Thaçin e tjerët” i çoi në Hagë Serbia (VIDEO)

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Parlamentin e Serbisë, Milovan Drecun, e…

Pas telefonatës me Xi Jinping, Zelensky emëron ambasadorin e ri në Kinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka emëruar ish-ministrin e industrisë strategjike, Pavlo Riabikin,…