Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit europianë të dialogut Kosovë-Serbi.

Pak më përpara, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, u takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VIDEO/ Kulla më e lartë në Dubai vishet kuqezi

Në 108 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë mëvete dhe të pavarur, kanë…

SHBA pritet t’i jap fund mundësisë së Rusisë për të paguar investitorët ndërkombëtarë

Shtetet e Bashkuara do të mbyllin rrugën e fundit të Rusisë për…

Macron ultimatum Britanisë: Nuk mund ta mbani peng Bashkimin Europian!

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka dhënë një ultimatum këtë të…

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Ajvaz Karpuzi

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Ajvaz Karpuzi. Lajmin e…

UNMIK-u mirëpret vendimin për heqjen e barrikadave, kërkon rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Mbrëmë vonë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, prit në takim përfaqësuesit e…