Kryeministri Albin Kurti përmes një postimi në Twitter ka treguar se çfarë bisedoi mbrëmë me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell.

Kurti ka thënë se nuk ka alternativë ndaj dialogut dhe institucioneve.

“E informova se nga 843 qortime të dhëna deri më tani nga policia për drejtuesit e makinave me targa ilegale, 0 incidente apo kundërshtime”, ka shkruar Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tentuan të kalonin enklavën spanjolle, ndërrojnë jetë tragjikisht 18 migrantë

Tetëmbëdhjetë migrantë kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pasi një…

Thesari i SHBA-së i ndalon amerikanët të blejnë aksione ruse

Administrata e presidentit amerikan Joe Biden, ka njoftuar kufizime të reja investimesh…

MPJ: Shkrimtarit Handke duhet t’i merret çmimi Nobel

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar pasi që shkrimtari austirak Peter…

Meta thërritet të dëshmojë në Komisionin Hetimor, shkarkimi i tij varet nga “Venecia”

Komisioni hetimor per shkarkimin e Presidentit te republikes pritet qe te therrase…

SHBA paralajmëron zhvendosjen e trupave nga Gjermania në Poloni

I dërguari i Presidentit amerikan Donald Trump në Gjermani, tha të premten…