Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, ka mbajtur sot mbledhjen e përbashkët me drejtuesit e qendrave të saj në Kosovë e mërgatë.

Kryetari i kësaj partie, njëherit kryeministri i vendit, Albin Kurti, i njoftoi ata me aktualitetin politik dhe me ecurinë e procesit të dialogut.

“Çështjet organizative gjithashtu janë trajtuar nga drejtuesit e qendrave me ç’rast është theksuar rëndësia e bashkërendimit organizativ në mes të strukturave organizative të LV-së dhe organizatës së saj, RVV-së”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Merkel: Nuk kam mundur të ndikoj te Putini, nuk kisha më forcë

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi se ka dashur të organizonte bisedime mes…

Deklarata e Kiçeec, enigmë për Boki 13 dhe Janevën

Zoran Milevski – Kiçeec do të vendosë nëse dëshminë e tij para…

Deputeti ukrainas: Ushtarët në Mariupol “nuk do të dorëzohen”

Deputeti ukrainas për Odesa, Oleksiy Goncharenko. ka reaguar pas paralajmërimit të Rusisë…

90 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, 6 kanë ndërruar jetë

Së paku 90 raste të reja me koronavirus janë shënuar në 24…

Mexhiti, Bexheti, Xhaferi e Ganiu, sot pritet bashkërisht të mbajnë konferencë shtypi

“Grupi i zjarrit” përmes një emaili, ka paralajmëruar të gjitha mediat në…