Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se me shërbimin në Turqi, ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës po vazhdojnë ta dëshmojnë veten në rrafshin ndërkombëtar.

Kurti tha se deri tani ekipet e kërkim-shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë shpëtua tre qytetarë të mbetur nën rrënoja.

“Forcat tona të armatosura vazhdojnë që ta dëshmojnë vlerën e tyre në skenën ndërkombëtare. Ekipet e kërkim-shpëtimit të FSK-së, që aktualisht operojnë në Turqi, deri tani kanë shpëtuar 3 njerëz të zënë nën rrënoja, përfshirë dy fëmijë”, tha Kurti.

“Vazhdoni angazhimin tuaj për shpëtimin e jetëve dhe faleminderit që e bëni shtetin tonë krenar”, theksoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Veritas”, akuza të reja për punën e UT-së

Revista “Veritas” me akuza të reja për parregullsi në Universitetin e Tetovës.…

Zjarri kaplon një spital rus të coronavirusit, lëndohen pesë pacientë

Pesë persona kanë mbetur të plagosur në një zjarr që shpërtheu në…

Arrestohet një person nga rrethi i Sarajit, i konfiskohen armë dhe municion

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme kanë arrestuar një 57-vjeçar…

Zjarri në Spitalin Modular, sot mbahet protestë në Tetovë

Në Tetovë sot me fillim prej orës 13:30, është paralajmëruar protestë në…

Mustafa: Albin Kurtin e kam pasur bashkëluftëtar në UÇK

Ish-komandanti i UÇK’së, Rrustem Mustafa – Remi ka thënë se kryeministrin e…