Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në emër të Qeverisë, e dënon incidentin në uzinën ushtarake në Gramsh, ku dy shtetas me pasaporta ruse dhe një ukrainas kanë tentuar të hyjnë mbrëmë.

“U dëshirojmë shërim të shpejtë dy ushtarakëve shqiptarë të lënduar nga sulmi me sprej neoparalizues”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës në emër të Kurtit.

Ndër tjera thuhet se Ministria e Mbrojtjes së Kosovës është në kontakt me Ministrinë e Mbrojtjes së Shqipërisë.

“Urojmë që hetimet që po vijojnë nga autoritetet e Shqipërisë të zbardhin sa më shpejtë rrethanat e ngjarjes”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ndalimi i boksierëve kosovarë në Serbi, Kurti tregon hapin e rradhës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është deklaruar lidhur me ndalimin e ekipes…

Në aeroportin e Helsinkit qentë e zbulojnë Covid-19

Finlanda ka vendosur qen të stërvitur në aeroportin e Helsinkit për të…

Gujon i bllokohet llogaria në Twitter, pasi reagoi për sondazhin “gjysma e serbëve mendojnë se Kosova është e humbur”

Arno Gujon, drejtori i Drejtorisë për bashkëpunim me Diasporën dhe Serbët në…

Rastet aktive me Covid-19

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid-19 në vendin tonë, që…

KFOR-i në vend të kamionëve në Ujman

Në vend të kamionëve në Ujman tashmë janë vendosur KFOR-i. Protestuesit po…