Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të mbajë konferencë për media.

Sipas njoftimit nga zyra e tij, konferenca pritet të nisë në orën 15:00, njofton Klankosova.tv.

Konferenca e shefit të ekzekutivit vjen në kohën kur përfaqësues të Listës Serbe dhanë dorëheqje nga pozitat e tyre nga kuvendi. Poashtu, policët, gjyqtarët dhe prokurorët serbë kanë lënë vendet e punës në veri.

Postet të dielën i lanë edhe kryetarët e katër komunave veriore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Bora e madhe shkakton kërdi në Japoni

Bora e madhe që ra të mërkurën në Japoni rëndoi trafikun, anuloi…

Sveçla: I kemi të gjitha kapacitetet për t’i larguar barrikadat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se institucionet e…

Ende në përdorim tekstet shkollore që fyejnë shqiptarët

Nxënësit maqedonas të vitit të dytë në arsimin e mesëm nga libri…

Pfizer dhe Moderna testojnë vaksinat për grupmoshën 5-11 vjeç

Dy prodhuesit e vaksinave, Pfizer dhe Moderna kanë nisur testimet për të…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…