Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të mbajë konferencë për media.

Sipas njoftimit nga zyra e tij, konferenca pritet të nisë në orën 15:00, njofton Klankosova.tv.

Konferenca e shefit të ekzekutivit vjen në kohën kur përfaqësues të Listës Serbe dhanë dorëheqje nga pozitat e tyre nga kuvendi. Poashtu, policët, gjyqtarët dhe prokurorët serbë kanë lënë vendet e punës në veri.

Postet të dielën i lanë edhe kryetarët e katër komunave veriore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aksion për nxjerrjen e gomave të hedhura në lumin e Vardarit

Nisma Qytetare “Mos u bë mbeturinë” në bashkëpunim me palombarë të “Akuatek”…

Biden mbërrin në selinë e NATO-s në Bruksel

Presidenti i SHBA-ve,  Joe Biden ka mbërritur në Bruksel bashkë me udhëheqësit…

Vazhdon debati në Kuvendin e RMV-së për propozimin francez

Në Kuvend e Maqedonisë së Veriut sot vazhdon debati për propozimin francez.…

Publikohen “bomba” për rastin “Monstra”

Vrasja e pesëfishtë në liqenin e Smillkovës ka qenë e paralajmëruar dhe…

“Rusia është 70% gati të sulmojë Ukrainën”

Rusia ka mbledhur 70% të kapacitetit të nevojshëm ushtarak për të bërë…