Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka bërë një shkrim në `Twitter` duke thënë se Kosova për herë të parë në ekonominë e saj ka mbi 400 mijë pozita si fuqi punëtore aktive.

Sipas kryeministrit, ky është tregues i politikave të suksesshme dhe gjithpërfshirjes për kategori të ndryshme.

“Për herë të parë ekonomia jonë ka mbi 400,000 pozita të regjistruara të fuqisë punëtore aktive. Ky është një tregues i fortë i suksesit të politikave tona të punës dhe ekonomike që kanë ndihmuar gratë, njerëzit me aftësi të kufizuara, sipërmarrësit dhe të tjerët të jenë pjesëmarrës të suksesshëm në fuqinë punëtore”, ka shkruar Kurti në “Twitter”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushton Coca Colas katër miliardë dollarë – bien aksionet e gjigantit

Vlera e Coca Colas ka rënë për katër miliardë dollarësh, pasi Cristiano…

Pendarovski takoi koordinatorn global për antikorrupsion të DASh Richard Nephewn, u bisedua për korrupsionin

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pritur në takim Richard Nephew, koordinator global…

Rrugëtimi ‘më jetëshkurtër’ si kryeministre e Britanisë së Madhe – si ndodhi ‘ngritja dhe rënia’ e Liz Truss?

Vetëm 45 ditë pasi u bë kryeministre, Liz Truss ka njoftuar se…

Bullgaria kërkon të mos njihet gjuha maqedonase

Bullgaria ka dërguar një memorandum sqarues deri tek vendet anëtare të Bashkimit…

Shqipëria më e rrezikuara në Evropë nga katastrofat

Shqipëria është e para në Evropë për rrezikun ndaj katastrofave natyrore, si…