Nga Refik Hasani

Kur është hequr dhunshëm Lapidari i dëshmorëve të UÇPMB-ës para objektit të komunēs në Preshevë, më 20 janar 2013,
A thua kush reagoi?!

Ushtria dhe Policia e Serbisë, Preshevën e kan mbajtur nën ankth duke ushtruar dhun psiqike e terror, dhe ju nēnshtruan një shtetërrethimi mbi 96 orë, dhe askush nuk reagoi nga shtetet e Quintit,apo nga BE-ja.

Kjo Krahinë është Rajoni më i pazhvilluar dhe më i diskriminuar në gjithë Evropën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

​Ursula von der Leyen javën tjetër në Kosovë

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, javën e ardhshme do…

Sanksionet ndaj Rusisë mund të hiqen nëse pushtimi përfundon, thotë Truss

Sanksionet kundër oligarkëve, bankave dhe bizneseve ruse mund të hiqen nëse Rusia…

Drejtor në RMV, punëtor në Kroaci!

Drejtori i një ndërmarrjeje publike në Prilep është paditur penalisht nga e…

Putini është në kërkim të një grupi të ri mercenarësh ndërsa grindja me Prigozhinin e “Wagner” vazhdon, thotë inteligjenca britanike

Presidenti rus Vladimir Putin ka të ngjarë të jetë në kërkim të…

Habit Moska, 21 ushtarë nga Maqedonia janë vrarë në Ukrainë

Njëzet e një mercenarë nga Maqedonia janë vrarë nga fillimi i “operacionit…