Një qen i racës “azijat” ka sulmuar 8 persona në Kumanovë, 4 prej të cilëve nxënës të shkollës fillore “Kërste Misirkov”. Që të tetë personat sipas krye-shefit të kirurgjisë në Spitalin e Kumanovës , Radomir Gelevski kanë marrë plagë të lehta trupore dhe u është ofruar ndihma mjekësore.

Nxënësit e shkollës janë sulmuar gjatë pushimit të gjatë. Sipas drejtorit të shkollës në fjalë edhe pse nxënësit nuk kanë pasur lëndime të rënda, ata janë dërguar në Shkup për të marrin vaksinë kundër tërbimit.

Ndërkohë qeni është kapur nga punëtorët e N.P. Parqet dhe Gjelbërimet./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Presidenti i Ukrainës vjen me një thirrje të radhës – këtë herë duke i bërë një lutje popullit rus

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka ardhur me një thirrje të radhës…

Dy viktima dhe 17 raste të reja me Covid-19, shërohen 16 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 460 testeve të realizuara në…

Kompania “Besa Trans” është regjistruar në Qystendill, zyre ka në Shkup dhe qytete tjera

Kompania autobusi i së cilës u dogjë në një aksident në autostradën…

Trump i kërkon një gjykatësi në Florida të detyrojë Twitter-in për t’ia rikthyer llogarinë

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar një gjykatësi federal në Florida…

Ministri rus i Mbrojtjes inspekton trupat dhe pajisjet pas deklaratës së kreut të Wagner

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu, ka inspektuar trupat dhe pajisjet ushtarake…