Kryetari i Londrës, Sadiq Khan, ka vendosur që për fundvit t’i vizitojë qytetet e shenjta të Mekës dhe Medinës.

Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka ndarë dy fotografi nga pelegrinazhi.

“Një fund i bekuar i vitit 2022. Gjatë kësaj kohe të veçantë për kaq shumë familje, jam mirënjohës që kam qenë në gjendje të vizitoj qytetet e shenjta të Mekës dhe Medinës për të ndërmarrë pelegrinazhin e Umres me familjen time”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti i dërgon letër urimi kryeministres së Anglisë, e fton për vizitë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër urimi Liz Truss,…

Kurti: Përmes zhvillimit të qeverisjes elektronike po synojmë rritjen e transparencës

Sot është mbajtur takimi i parë i Komisionit për Transformim Digjital. Digjitalizimi…

BE kërkon nga Serbia të mos i madhërojë kriminelët e luftës

Bashkimi Evropian ua tërhoqi vërejtjen liderëve politikë dhe fetarë në Serbi që…

Zëdhënësi i talibanëve: Afati i 31 gushtit për tërheqjen e ndërkombëtarëve – “vijë e kuqe” (VIDEO)

Një zëdhënës i talibanëve tha se afati i 31 gushtit për tërheqjen…

Zyrtarët afganë kundër largimit të trupave amerikane nga Afganistani

Zyrtarët afganë kanë kritikuar ashpër tërheqjen e pakushtëzuar të forcave amerikane nga…