Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sot është paralajmëruar vizitë e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca

Konjufca gjatë qëndrimit të tij zyrtar ën Shkup do të takohet me kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi.

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se për shkak të vizitës së kryetarit të Kuvendit të Kosovës do të vendoset një regjim i veçantë i komunikacionit në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

12 të infektuar me koronavirus në MPB

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se në këtë institucion ka…

VIDEO / Tensione në parlamentin e Malit të Zi

Në Mal të Zi mbrëmë u diskutua për projektligjin për liri dhe…

VMRO-DPMNE: Qeveria të sigurojë 250 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike

Është më se e qartë se kriza energjetike do të zgjasë më…

31 azilantë kthehen nga Gjermania, dërgohen në kamp

Alsat mëson se gjatë ditës së sotme nga Gjermania do të kthehen…

Albright flet për Specialen, ka një mesazh për Kosovën

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit Madeleine Albright, në konferencën e sotme të Komitetit…