Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Spanjë.

Ai do të marrë pjesë në Kongresin e Internacionales Socialiste, që mbahet në Madrid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina pretendon se ka vrarë njëzet mijë ushtarë rusë dhe ka rrëzuar 163 aeroplanë

Autoritetet ukrainase thonë se kanë vrarë njëzet mijë ushtarë rusë që nga…

Gëzhoja plumbash para dyerve të Ministrisë së Bujqësisë në Shkup

Mëngjesin e sotëm para dyerve të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë…

Për herë të parë pas 49 ditësh, të moshuarit në Turqi shijojnë lirinë

Të moshuarit në Turqi u lejuan të dalin nga shtëpitë e tyre…

Imazhet rrëqethëse nga Brazili ku janë hapur qindra varre për të vdekurit nga coronavirusi

Brazili është duke u përgatitur për skenarin më të keq të mundshëm,…

Pheniani: Nuk kemi plane për rifillimin e negociatave bërthamore me Uashingtonin

Koreja e Veriut tha të shtunën se nuk ka në plan të…