Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, do të udhëtojë për në Kiev në ditët e ardhshme, për t’u takuar me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur për CNN një zyrtar i qeverisë spanjolle.

Zyrtari ka thënë se më shumë informacione nuk mund të ofrojë lidhur me këtë vizitë, për shkaqe sigurie, raporton CNN.

Spanja ka bërë të ditur të hënën se do ta rihapë ambasadën në Kiev “në ditët në vijim”.

Ambasada është mbyllur, derisa personeli është evakuuar në Varshavë të Polonisë, pak pasi Rusia nisi pushtimin e Ukrainës në fund të muajit shkurt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Itali, bari i parë që neutralizon koronavirusin

Është zhvilluar ilaçi i parë i specializuar për të sulmuar koronavirusin SARS-CoV2.…

SHBA, Franca dhe Britania i bëjnë thirrje Serbisë të bashkëpunojë plotësisht me gjykatën e Hagës

Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë së Madhe sonte në…

Biden: SHBA-ja është e hapur për sanksione shtesë ndaj Rusisë

Pasi Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe njoftuan sanksione shtesë ndaj Rusisë,…

Për çdo litër benzinë në Maqedoni, shteti merr 35 denarë tatim

Nga çdo litër i benzinit, qeveria e Maqedonisë së Veriut fiton 35…

Agim Veliu: Kemi humbur zgjedhjet në Podujevë

Kryetari i LDK’së në Podujevë, Agim Veliu ka pranuar humbjen në zgjedhjet…