Partia Hindu-nacionaliste e Kryeministrit Indian Narendra Modi pësoi një pengesë të dielën kur humbi një sondazh të ashpër shtetëror, raporton France24.

Gjatë muajit të kaluar India mbajti stërvitjen e saj më të madhe demokratike në dy vjet, me 175 milion njerëz me të drejtë vote për pesë zgjedhje rajonale.

Por sondazhet e maratonës përfshinin tubime të mëdha ku shumë të pranishëm ishin pa maska, dhe një goditje rekord e koronavirusit përkoi me fazat e fundit të votimit.

Ekspertët fajësojnë vetëkënaqësinë për pandeminë, si dhe festivalet fetare të ndjekura nga miliona njerëz të devotshëm në tubime politike, për krizën e virusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…