Kryetari i partisë “E Majta” Dimitar Apasiev njofton se partia e tij ka organizuar një pritje gerile të kryeministrit bullgar Kiril Petkov, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Shkup.

“Mirë se erdhët administratorë të Car Borisit”, shkruan në pankartën e vendosur në hyrje të Shkupit.

“Mirëpritja e përshtatshme guerile e kryeministrit të ri bullgar, nga njësitë speciale të Rinisë së Kuqe të së Majtës”, shkruan Apasiev në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Von Cramon: Ridefinimi i kufijve në Ballkanin Perëndimor nuk është zgjidhje

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se…

Messi është pranë largimit sensacional nga Barca, por cilat janë pengesat dhe si mund të ndodhë transferimi eventual

Vendimi i Lionel Messit për t’u larguar këtë verë nga Barcelona e…

Europa sërish shënon rritje infektimesh

Sistemi shëndetësor në Poloni po i afrohet kolapsit, Angela Merkel parashikon që…

Ambsadori i Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj kontaktohet nga Gjykata Speciale

Ish kryetari i Partisë Liberale të Kosovës, Gjergj DedaJ, është kontaktuar nga…

Merkel uron Olaf Scholz për fitoren në zgjedhje

Angela Merkel ka uruar personalisht kreun e Partisë Social Demokrate, Olaf Scholz,…