Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Gërliq Radman ka thënë se është koha e fundit që Evropa t’ia heq vizat qytetarëve të Kosovës.

Para nisjes së takimit të ministrave të për Evropë të 27 vendeve anëtarë të BE-së, Grliq -Radman tha se Kroacia e përkrakh fort liberalizimin e vizave për kosovarët.

Nga ana e tij ministri gjerman Michael Roth, nuk e përmendi punën e vizave por e tha se është koha e fundit që BE-ja ta kthejë besueshmërinë në Ballkanin Perëndimor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…