Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias do të vizitojë të hënën Shqipërinë.

Ai do të takohet fillimisht me anëtarë të minoritetit grek në Himarë dhe më pas me kryepeshkopin e Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, raporton Euronews.al.

Agjenda e kreut të diplomacisë helene përfshin edhe takime me kryeministrin Edi Rama dhe homologen Olta Xhaçka.

Bisedimet do të përqëndrohen në çështje me interes rajonal dhe europian, duke pasur në fokus marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë në të gjitha fushat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Specialja kërkon nga Policia e Kosovës garanci për lirimin e mundshëm të përkohshëm të Gucatit e Haradinajt

Trupi gjykues II, ka urdhëruar Policinë e Kosovës që deri më 26…

MSH: 206.013 të vaksinuar, 38.505 të rivaksinuar

MSH-ja njofton se numri I qytetarëve që janë paraqitur për t`u vaksinuar…

Kompania britanike e fluturimeve falimenton si pasojë e koronavirusit

koronavirusi ka prekur ndjeshëm ekonominë botërore. Linja ajrore britanike Flybe falimentoi pas…

Ministri i Mbrojtjes falënderon Turqinë për përkrahjen ndaj FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka pritur sot në takim Ambasadorin e…

Jehona e ndryshimit po vjen

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela e ka përshëndetur arritjen e…