I pyetur për kritikat e shumta që ka pasur lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ndaj tashmë partnerit të tij të  koalicionit- LSDM-së, Zoran Zaev tha se kritikat kanë qenë kryesisht për koalicioni me BDI-në dhe se fundja Lëvizja Besa ka qenë parti opozitare.

“Kritikat e Kasamit ndaj meje dhe ndaj subjektit të cilin e udhëheqë unë, LSDM-në ka qenë sigurisht i barabartë ose njësoj…nga frustrimi i një numri të madh të qytetarëve shqiptarë që kanë pasur ndaj LSDM-së, të cilët thonë pse e morët BDI-në në koalicion, pse po e lejoni kështu BDI-në edhe pse të njëjtët qytetarë tanë se pa BDI-në nuk mund të bëhet qeveria. Në fund, z.Kasami ka qenë opozitar, nëse nuk ka kritikuar njeriun e parë të pushtetit ekzekutiv, atëherë çfarë opozite do ishte”-pohoi mes tjerash Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aleanca: Koalicioni BDI-VMRO ia shton lukset kryetarit të Komunës të Çairit

Aleanca për Shqiptarët sot ka reaguar lidhur me pushtetin lokal në komunën…

Sela: Nuk e ndalni dot popullin nga nevoja për ndryshim me sjellje delikuentesh!

Pas ngjarjeve të turpshme që ndodhen mbrëmë vonë në Tetovë, ku aktivist-vandalist…

Benzina ulet, dizeli do të shitet me çmim të njëjtë

Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë ditës së sotme ka sjell vendim për…

Nesër protestojnë punonjësit e gjykatave

Prej orës 9 e 30 minuta deri në orën 11, nesër gjykatat…

Shilegov: Po përgatisim ligj të ri për Matkën

Kryetari i Bashkisë së Shkupit Petre Shilegov, sot tha se Ligji për…